Den ZUŠ Blovice - v Chrástu

Sboreček ZUŠ Blovice vyráží do světa - tentokráte do Chrástu!

Úsměv a slzy dojetí dokázalo vytvořit na tvářích posluchačů už několikrát letošní premiérové představení Sborečku pod vedením Kateřiny Falcové. Jejich podání Muzikantské pohádky, kde dochází k propojení zpěvu a scénického zpracování došlo k zaslouženému uznání ze strany autora Dalibora Bárty a kostýmní výtvarnice Dany Raunerové na nedávné produkci v Nebílovském zámku.

Vítězství nad tříhlavou saní korunují sólová čísla prince Jiřího Koutského, princezny Ivany Bystřické v alternaci s Julií Koutskou a vodnice Kláry Šustrové. Největší úspěch sklidila role moudré babky v podání Ludmily Karpíškové. Celým vystoupením provází spolehlivě Eliška Karpíšková.

V Blovicích proběhla již 3 představení – jako první se mohli potěšit letošní předškoláčci z místní mateřské školky.

Zapojení školy do projektu EU Šablony II umožňuje přenést toto zdařilé představení do jiných prostor a setkat se s dalšími odborníky. 25.6. vyjíždí Sboreček na sever. Setká se s chrásteckou třídou literárně - dramatického oboru. Ve workshopu pod vedením sólisty DJKT Lukáše Ondruše načerpá nápady pro další práci a potěší tamější veřejnost další reprízou představení Muzikantské pohádky.   Eva Tupá, ředitelka ZUŠ Blovice